
Price: $104.75
Product ID : EEI-1491-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The silver nailhead trim ads a bit of flare to the overall look of this chair. A smooth looks makes the chair blend in seamlessly with your dining table.
- Materials: Rubber Wood/Vinyl
- Finish: Black
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Vinyl |
| Finish | Black |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19.5" |
| Color | Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 24"W x 19" D x 39.5"H |
| Model Number | EEI-1491-BLK |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1491-BLK | Side Chair | 24"L x 19"W x 39.5"H Seat Height 19.5" | $104.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Chambler 130084 Dining Chair Set of 4 -
Price: $239.99
Meagan I by Furniture of America CM3152 Chair Set of 2 -
Price: $145.99
Button EEI-815-WHI White Vinyl Round Back Dining Side Chair -
Price: $132.75
Ashley D400-103 Minnona Dining Chair Set of 2 in Red -
Price: $119.99
Cordelia EEI-622-LGR Mid Century Modern Light Grey Dining Side Chair -
Price: $151.00



