
Price: $226.00
Product ID : EEI-1806-BRN
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A unique design with beautiful brown faux leather seating. The steel framework not only completes the look but adds durability to the chair to put your mind at rest.
- Materials: Steel/Faux Leather
- Finish: Black/Brown
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Steel/Faux Leather |
| Finish | Brown/Black |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Brown/Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 23.5" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-1806-BRN |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1806-BRN | Arm Chair | 23.5"L x 23.5"W x 32.5"H Seat Height 17.5" | $226.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Anna Claire by Homelegance 5428-S3 Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $249.99
Tuscany II by Furniture of America CM3845WH-AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $399.99
Ashley D390-01 Shollyn Dining Chair Set of 4 in Silver -
Price: $249.99
Catalonia by Homelegance 1824A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $369.99



