
Price: $138.25
Product ID : EEI-620-NAT
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Embrace a natural flow in your house and go with an all wood design. Sleek lines and a five layer construction make this optimal for house or office work.
- Materials: Solid Plywood
- Finish: Natural
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Solid Plywood |
| Finish | Natural |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Natural |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23"W x 22.5" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-620-NAT |
| Seating Height | 18.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-620-NAT | Side Chair | 23"L x 22.5"W x 32.5"H Seat Height 18.5" | $138.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Anna Claire by Homelegance 5428-S2 Dining Side Wing Chair Set of 2 -
Price: $219.99
Viscount EEI-2227-LGR Light Grey Fabric Parson Dining Side Chair -
Price: $146.25
Glen Cove By Scott Living 107732 Dining Chair Set of 2 -
Price: $334.00
Elmore by Furniture of America CM3328SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $139.99
Cordelia EEI-622-ORA Mid Century Modern Orange Dining Side Chair -
Price: $160.75



