
Price: $124.99
Product ID : 3437SC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Wood chair with contoured wood seating. 2 in each box. Rustic cottage look with slate back design.
- Includes: Two (2) dining side chairs
- Sold in sets of two only
- Materials: Wood
- Finish: Brown
Features:
| Style | Dining Chair |
| Material | Wood |
| Finish | Brown |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 40" |
| Color | Brown |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 23" W x 19" D x 40" H |
| Model Number | 3827SC |
| Seating Height | 17" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 3437SC | Pair of Chairs (2) | 23"L x 19"W x 40"H Seat Height 19" | $124.99 |
Products You May Like
Viscount EEI-2227-BEI Beige Fabric Parson Dining Side Chair -
Price: $147.25
Daisy by Homelegance Counter Height Chairs 710-24W Set of 2 -
Price: $219.99
Payson II by Furniture of America CM3342SC-GY Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Marion I by Furniture of America CM3866SC Chair Set of 2 -
Price: $144.99



