
Price: $129.99
Product ID : 102772
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! Newbridge collection chair is constructed with cauppuccino legs and upholstered in black leatherette.
- Includes: Two (2) dining side chair
- Sold in sets of two only
- Materials: Wood/Leatherette
- Finish: Cappuccino/Black
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Cappuccinco/Black |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 40.50" |
| Color | Cappuccino/Black |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.50" W x 23" D x 40.50" H |
| Model Number | 102772 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 102772 | Pair of Chairs (2) | 19.50"L x 23"W x 40.50"H Seat Height 18" | $129.99 |
Products You May Like
Havre by Homelegance Dining Side Chair 5021BES Set of 2 -
Price: $159.99
Gladstone I by Furniture of America CM3823BK-SC Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Curvy EEI-557-White Slat Back Dining Side Chair -
Price: $105.75
Tuscany II by Furniture of America CM3845WH-SC Chair Set of 2 -
Price: $399.99
Onofre by Homelegance Dining Arm Chair 5517A Set of 2 -
Price: $169.99
Daisy by Homelegance Counter Height Chairs 710-24 Set of 2 -
Price: $219.99



