
Price: $69.99
Product ID : 121052
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! A modern chair the Fontan is upholstered in a black leatherette and finished with matte silver legs.
- Includes: Two (2) dining side chair
- Sold in sets of two only
- Materials: Metal/Leatherette
- Finish: Matte Silver/Black
Features:
| Style | Modern |
| Material | Metal/Leatherette |
| Finish | Matte Silver/Black |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 41" |
| Color | Matte Silver/Black |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 16.50" W x 20.75" D x 41" H |
| Model Number | 121052 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 121052 | Pair of Chairs (2) | 16.50"L x 20.75"W x 41"H Seat Height 18" | $69.99 |
Products You May Like
Melina by Furniture of America CM-GM367CH-AC Game Chair Set of 2 -
Price: $499.99
Connections EEI-1016-BLK Black Interconnected Dining Arm Chair -
Price: $157.00
Confer EEI-1383-BEI Beige Fabric Dining Side Chair -
Price: $101.00
Ashley Valebeck Beige & White Finish D546-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Adenne 106652 Dining Chair Set of 2 -
Price: $139.99



