Price: $129.99
Product ID : D485-01
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Made with Acacia veneer and select hardwood solids in a vintage wire brushed gray brown finish. Ladder back chair design with Napoleon styled top rail and inward curving chair back leg. Seat is upholstered with soft dark cream colored fabric. (2) Dining Chairs delivered to your door for $129.99 FREE shipping.
- Includes: 2 Dining Chairs
- Sold in sets of (2) only
- Materials: Wood / Fabric
- Finish: Brushed Gray
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Wood |
| Finish | Brushed Gray |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | 2 Dining Chairs |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 40" |
| Color | Brushed Gray |
| Furniture Pattern | Soft Dark Cream |
| Dimensions | 19" W x 24" D x 40"H |
| Model Number | D485-01 |
| Seating Height | 20" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D485-01 | Set of (2) Dining Chairs | 19"L x 24"W x 40"H Seat Height 24" | $129.99 |
Products You May Like
Poundex F1571 Distressed Wood and Dark Brown Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Ashley - Hopstand D314-124 - Wood / Metal Counter Height Barstool -
Price: $229.99
Poundex F1730 Traditional Cherry Finish Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Poundex F1091 French Fashion Dining Chair Set of 2 -
Price: $99.99
Poundex F1303 Orange Dining Chair Set of 2 -
Price: $89.99
Poundex F1358 Dark Brown Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99



