
Price: $98.99
Product ID : BC1742
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
This small minimalist, goes-anywhere bench is supported by sturdy metal legs, button-tufting canvases. With the durable, faux leather upholstery this classic padded footstool is button tufted works in your living room, home office, or open concept living space..
- Material: Metal / Faux Leather
- Contemporary style
- Dining height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Metal / Faux Leather |
| Finish | Silver Finish / Aged Caramel |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 17" H |
| Color | Caramel / Silver |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 26.75" W x 22" D x 17" H |
| Model Number | BC1742 |
| Seating Height | 17" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC1742 | Bench | 26.75" W x 22" D x 17" H Seat Height 17" H | $98.99 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Scott Living Ellison 205246 Rustic Modern Industrial Acacia Bench -
Price: $235.00
Donny Osmond by Coaster 500457 Bench -
Price: $228.00
Ashley - Berringer D199-00 Rustic Brown Bench -
Price: $59.99
Claudia by Acme 71718 Bench -
Price: $109.99



