
Price: $340.00
Product ID : 107803
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Farmhouse |
| Material | Wood |
| Finish | Natural HoneyCharcoal |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" |
| Color | Natural Honey/Charcoal |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 70.75"W x 16" D x 18" H |
| Model Number | 107803 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107803 | Bench | 70.75"W x 16"D x 18"H Seat Height 18" | $340.00 |
Products You May Like
BC6014 Renwick By Southern Enterprises Decorative Bench -
Price: $168.99
Claudia by Acme 71723 Counter Height Bench -
Price: $139.99
Binghamton BY Scott Living 107483 Bench -
Price: $337.00
Marshall by Furniture of America CM3564GY-BN Bench -
Price: $239.99
Jazlyn II by Furniture of America CM3686PBN Counter Height Bench -
Price: $179.99



