
Price: $119.99
Product ID : 100563
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Wood/Fabric
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Wood |
| Finish | Rustic Dark Brown/Floral Fabric |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19.50" |
| Color | Rustic Dark Brown/Floral Fabric |
| Furniture Pattern | Floral |
| Dimensions | 48"W x 16.50" D x 19.50" H |
| Model Number | 100563 |
| Seating Height | 19.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100563 | Bench | 48"W x 16.50"D x 19.50"H Seat Height 19.50" | $119.99 |
Products You May Like
BC3044 Country By Southern Enterprises Country 3-Drawer Bench -
Price: $154.99
Otero 107704 Bench -
Price: $109.99
Sania I by Furniture of America CM3324BK-BN Bench -
Price: $219.99
Kortrijk III by Furniture of America CM3341BN-GY Bench -
Price: $139.99



