
Price: $239.99
Product ID : 180183
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Wood |
| Finish | Weathered Sand |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" |
| Color | Weathered |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 48"W x 14" D x 18" H |
| Model Number | 180183 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 180183 | Bench | 48"W x 14"D x 18"H Seat Height 18" | $239.99 |
Products You May Like
Kortrijk I by Furniture of America CM3341LV-BR Bench -
Price: $199.99
Carrickmacross by Furniture of America CM-BN6358NT Accent Bench -
Price: $195.99
Paulina by Furniture of America CM3465BN Bench -
Price: $169.99
BC8098 Kinsella By Southern Enterprises Upholstered Bench -
Price: $131.99
Sania I by Furniture of America CM3324BK-BN Bench -
Price: $219.99
Britney by Acme 17069 Bench -
Price: $85.99



