
Price: $79.99
Product ID : 102723
Manufacturer: Coaster
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bench is crafted in a cuppuccino finish with a cappuccino leatherette seat cushion.
- Includes: 1 Bench
- Sold individually
- Materials: Wood/Leatherette
- Finish: Cappuccino/Cappuccino leatherette
Features:
| Style | Casual |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Cappuccino/Cappuccino leatherette |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19.50" |
| Color | Cappuccino/Cappuccino leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 47.25" W x 13" D x 19"H |
| Model Number | 102723 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 102723 | Bench | 47.25"L x 13"W x 19"H Seat Height 19.50" | $86.99 |
Products You May Like
Farmhouse by Acme 02864NW Bench -
Price: $59.99
BC5812 Holly & Martin By Southern Enterprises Abachi Bench -
Price: $168.99
Ashley Johurst Beige & Brown Finish D762-09 Counter Height Bench -
Price: $199.99
Frontier by Furniture of America CM3603BN Bench -
Price: $145.99
Urbana by Acme 04625 Bench -
Price: $105.99



