
Price: $114.99
Product ID : 121183
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Rustic Vintage |
| Material | Wood |
| Finish | Knotty Nutmeg |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" |
| Color | Rustic Pecan/Grey Fabric |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 59"W x 14.75" D x 18" H |
| Model Number | 121183 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 121183 | Bench | 59"W x 14.75"D x 18"H Seat Height 18" | $114.99 |
Products You May Like
BC8094 Mowry By Southern Enterprises Upholstered Entry Bench -
Price: $149.99
Urbana by Acme 74634 Counter Height Bench -
Price: $105.99
Kortrijk III by Furniture of America CM3341BN-BG Bench -
Price: $139.99
Frontier by Furniture of America CM3603BN Bench -
Price: $145.99
Brockton I by Furniture of America CM3355BN Bench -
Price: $105.99
BC6014 Renwick By Southern Enterprises Decorative Bench -
Price: $168.99



