
Price: $337.00
Product ID : 107793
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Farmhouse |
| Material | |
| Finish | Natural Honey/Espresso |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" |
| Color | Natural Honey/Espresso |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 70.75"W x 16" D x 18" H |
| Model Number | 107793 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107793 | Bench | 70.75"W x 16"D x 18"H Seat Height 18" | $337.00 |
Products You May Like
New Ross by Furniture of America CM3343LV-GY Bench -
Price: $199.99
Boulder I by Furniture of America CM-BN3870BK Bench -
Price: $99.99
Effie by Acme 71543 Bench -
Price: $105.99
Glen Cove By Scott Living 107987 Dining Bench -
Price: $531.00
Elmore by Furniture of America CM3328BN Dining Chairs Set of 2 -
Price: $94.99
Carrickmacross by Furniture of America CM-BN6358NT Accent Bench -
Price: $195.99



