
Price: $148.75
Product ID : EEI-2227-AZU
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A minimalist style with a beautiful azure color that is entrancing to the eyes. Dense foam padding in the seat allows for comfort and durability while sitting.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Azure
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Azure |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Azure |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 19" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2227-AZU |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2227-AZU | Side Chair | 23.5"L x 19"W x 34"H Seat Height 19" | $148.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Mattawa by Homelegance Brown Finish Dining Side Chair 5518S Set of 2 -
Price: $159.99
Sturgis by Furniture of America CM3352SC Chair Set of 2 -
Price: $239.99
Lippa EEI-1594-BLK White Swivel Side Chair with Black Vinyl Seat -
Price: $159.75
Earlham by Furniture of America CM3101SC Chair Set of 2 -
Price: $115.99
Betmar by Homelegance Dining Side Chair 5178GYS Set of 2 -
Price: $149.99



