
Price: $160.00
Product ID : EEI-2072-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The polished steel cross design frame gives this chair a modern look. Square seating and backrest gives a sense of uniformity throught this chair.
- Materials:Metal/Vinyl
- Finish: Black
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal/Vinyl |
| Finish | Black |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" |
| Color | Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 19"W x 16" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2072-BLK |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2072-BLK | Side Chair | 19"L x 16"W x 34"H Seat Height 19" | 160.00 |
Products You May Like
Binghamton BY Scott Living 103130 Dining Chair Set of 2 -
Price: $378.00
Julia by Furniture of America CM3014SC Chair Set of 2 -
Price: $269.99
Curvy EEI-557-YLW Yellow Slat Back Dining Side Chair -
Price: $112.00



