
Price: $147.25
Product ID : EEI-2227-BRN
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

This parson chair goes with a simple but sturdy look. The seamless back look gives a smooth look to the whole design.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Brown
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Brown |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Brown |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 19" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2227-BRN |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2227-BRN | Side Chair | 23.5"L x 19"W x 34"H Seat Height 19" | $147.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Bellagio by Furniture of America CM3319L-SC Chair Set of 2 -
Price: $319.99
Weever EEI-651-BLK Black Tree Pattern Dining Side Chair -
Price: $90.25
Ernie EEI-537-WHI Wood/Metal Dining Side Chair with White Seat -
Price: $69.00
Connections EEI-1016-RED Red Interconnected Dining Arm Chair -
Price: $157.00
Sturgis by Furniture of America CM3352SC Chair Set of 2 -
Price: $239.99



