
Price: $78.25
Product ID : EEI-557-BLU
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The back legs angle forward to give a the backrest a more curved look. The backrest goes straight up to give you the most support for your back.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Molded Plastic
- Finish: Blue
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Plastic |
| Finish | Blue |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 13" |
| Color | Blue |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 20.5"W x 21" D x 30.5"H |
| Model Number | EEI-557-BLU |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-557-BLU | Side Chair | 20.5"L x 21"W x 30.5"H Seat Height 17.5" | $78.25 |
Products You May Like
Locus EEI-1451-RED Red Spiral Back Dining Side Chair -
Price: $83.00
Payson II by Furniture of America CM3342SC-DG Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Alyssa 105442 Dining Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Lidgerwood by Furniture of America CM3358SC Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Button EEI-815-WHI White Vinyl Round Back Dining Side Chair -
Price: $132.75
Clawson EEI-214 Walnut and Black Dining Side Chair -
Price: $157.75



