
Price: $101.25
Product ID : EEI-1494-ORA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Low rise back design with a tradtional feel. Unique layout with a nice rounded back to keep you steady in the chair.
- Materials: PP Plastic
- Finish: Orange
- No Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | PP Plastic |
| Finish | Orange |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly Required |
| Chair Back Height | 10" |
| Color | Orange |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 19"W x 21" D x 28"H |
| Model Number | EEI-1494-ORA |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1494-ORA | Side Chair | 19"L x 21"W x 28"H Seat Height 18" | $101.25 |
Products You May Like
McBride 107192 Dining Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Weber 107286 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Promenade EEI-2028-BLK Black Dining Side Chair -
Price: $99.00
Central Park I by Furniture of America CM3100SC-DK Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Nestor EEI-1541-Gry Mid Century Modern Grey Dining Side Chair -
Price: $120.00
Wiltshire 106362 Dining Chair Set of 2 -
Price: $139.99



