
Price: $99.00
Product ID : EEI-2028-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Antique rustic black coffee shop side chair. The bamboo seat adds a nice little accenting touch that pairs well witht he faded black finish.
- Materials:Metal
- Finish: Black
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal |
| Finish | Black |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" |
| Color | Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 20"W x 17.5" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2028-BLK |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2028-BLK | Side Chair | 20"L x 17.5"W x 34"H Seat Height 18" | $99.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Curve EEI-2221-BEI Beige Fabric Curved Back Dining Side Chair -
Price: $129.75
Stanton 102062 Dining Chair Set of 2 -
Price: $164.99
Castana 101492 Dining Chair Set of 2 -
Price: $124.99
Osburn by Furniture of America CM3464SC Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Clive EEI-1465 White Metal Basket Dining Arm Chair -
Price: $184.00



