
Price: $149.25
Product ID : EEI-2223-GRA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The fabric comes in a nice neutral granite color. Works great as an accenting chair, writing chair or buy a few more to put around a dining table.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Granite
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Granite |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15.5" |
| Color | Granite |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 25"W x 22" D x 36"H |
| Model Number | EEI-2223-GRA |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2223-GRA | Side Chair | 25"L x 22"W x 36"H Seat Height 20.5" | $149.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Atenna I by Furniture of America CM3774SC Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Grand View I by Furniture of America CM3425SC Chair Set of 2 -
Price: $144.99
Promenade EEI-2028-GME Gunmetal Dining Side Chair -
Price: $98.25
Glen Cove By Scott Living 107733 Dining Chair Set of 2 -
Price: $538.00
Avignon by Homelegance 5545S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $249.99
Manhattan I by Furniture of America CM3710GY-SC Chair Set of 2 -
Price: $135.99



