
Price: $98.25
Product ID : EEI-2028-GME
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A beautiful neutral gunmetal gray finish with a bamboo seat. Sit back sip on your cofffe, tea, or latte in the morning on this sturdy chair.
- Materials:Metal
- Finish: Gunmetal
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal |
| Finish | Gunmetal |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" |
| Color | Gunmetal |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 20"W x 17.5" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2028-GME |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2028-GME | Side Chair | 20"L x 17.5"W x 34"H Seat Height 18" | $98.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Beresford by Furniture of America CM3356SC Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Nameth Collection 100515BLK Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Aegis EEI-555 Black Mid Century Modern Twill Dining Arm Chair -
Price: $217.00
Ashley D739-01 Stownbranner Dining Chair Set of 2 in White -
Price: $199.99



