
Price: $85.75
Product ID : EEI-180-RED
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

This candy red chair can really liven up a place. There's no better way to make a statement than to add a red side chair or four to your lvining room.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: Red
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | Red |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Red |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-180-RED |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-180-RED | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $85.75 |
Products You May Like
Casper EEI-122-RED Red Stackable Dining Side Chair -
Price: $71.99
Jemez by Homelegance Dining Side Chair 5470S Set of 2 -
Price: $139.99
Glen Cove By Scott Living 107732 Dining Chair Set of 2 -
Price: $334.00
Stevensville by Furniture of America CM3875AC Chair Set of 2 -
Price: $189.99



