
Price: $71.99
Product ID : EEI-122-RED
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Bring an energetic feel to your home with this red finished modern chair. A bold look with a strong constuction.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Sturdy Polycarbonate
- Finish: Red
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Polycarbonate |
| Finish | Red |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 16.5" |
| Color | Red |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 18"W x 15" D x 35.5"H |
| Model Number | EEI-122-RED |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-122-RED | Side Chair | 18"L x 15"W x 35.5"H Seat Height 19" | $71.99 |
Products You May Like
Ashley Bardilyn Antique White Finish D447-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Bloomfield Collection 101496 Dining Chair Set of 2 -
Price: $124.99
Kortrijk II by Furniture of America CM3341SC-BR Chair -
Price: $179.99
Nestor EEI-1541-Wal Mid Century Modern Walnut Dining Side Chair -
Price: $121.00
Ashley - Whitesburg D583-02 Two Tone Dining Chair (Set of 2) -
Price: $122.99
Giselle by Furniture of America CM3528RB-SC Chair Set of 2 -
Price: $124.99







