
Price: $349.99
Product ID : CM3557CH-SC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Dining chair is sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This traditional dining side chair is finished in a lustrous cherry finish with a elegant design fabric.
- Material: Wood/Fabric
- Dining Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Tranditional |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Cherry |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 46.50" |
| Color | Cherry |
| Furniture Pattern | Design |
| Dimensions | 23"W x 28" D x 46.50"H |
| Model Number | CM3557CH-SC |
| Seating Height | 21" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3557CH-SC | Set of 2 | 23"W x 28"D x 46.50"H Seat Height 21" | $349.99 |
Products You May Like
Phyllis by Furniture of America CM3339DK-SC Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Ameilla by Homelegance Charcoal Brown Finish Bench 586GY-14 -
Price: $154.99
Madison by Furniture of America CM3666WH Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Promenade EEI-2028-WHI White Dining Side Chair -
Price: $100.75
Promenade EEI-2030-GME Gunmetal Dining Side Chair -
Price: $133.75



