
Price: $100.75
Product ID : EEI-2028-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

No need to wait to get a rustic look on your chairs, this one accomplishes that for you. Great to use with a little table on your patio or near a bay window setting.
- Materials:Metal/Bamboo
- Finish: White
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal/Bamboo |
| Finish | White |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 20"W x 17.5" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2028-WHI |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2028-WHI | Side Chair | 20"L x 17.5"W x 34"H Seat Height 18" | $100.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Marisa 100623 Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Beaugrand by Homelegance 5177S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $205.99
Ashley D400-102 Minnona Dining Chair Set of 2 in Black -
Price: $119.99



