
Price: $414.99
Product ID : CM3788AC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Dining chair is sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This traditional dining arm chair is finished in a lustrous brown cherry finish with a elegant design fabric.
- Material: Wood/Fabric
- Dining Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Tranditional |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Brown Cherry |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 46.50" |
| Color | Brown Cherry |
| Furniture Pattern | Design |
| Dimensions | 27"W x 26" D x 46.50"H |
| Model Number | CM3788AC |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3788AC | Set of 2 | 27"W x 26"D x 46.50"H Seat Height 19" | $414.99 |
Products You May Like
Lippa EEI-1594-ORA White Swivel Side Chair with Orange Vinyl Seat -
Price: $168.75
Jamestown BY Scott Living 103547 Dining Chair Set of 2 -
Price: $304.00
Sturgis by Furniture of America CM3352SC Chair Set of 2 -
Price: $239.99
Janina by Homelegance Dining Side Chair 5516BKS Set of 2 -
Price: $109.99
Archstone by Homelegance Counter Height Chair 3270-24S1BK Set of 2 -
Price: $139.99



