
Price: $168.75
Product ID : EEI-1594-ORA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The orange and white really bring out the character in a room. The aluminum base keeps the chair steady and balanced.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Vinyl/Aluminum
- Finish: White/Orange
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Vinyl/Aluminum |
| Finish | White/Orange |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 21"W x 20" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-1594-ORA |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1594-ORA | Side Chair | 21"L x 20"W x 32.5"H Seat Height 19.5" | $168.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Livada I by Furniture of America CM3170BK-SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $239.99
Ashley D372-02 Centiar Dining Chair Set of 2 in Stone Fabric -
Price: $129.99
Jolie by Furniture of America CM3163SC Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Garrison by Furniture of America CM3751AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Bishop By Scott Living 107762 Dining Chair Set of 2 -
Price: $256.00



