
Price: $83.00
Product ID : EEI-1451-BLU
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Modern heavy duty molded plastic chair with a swirling backrest design. The blue finish adds a calm and cool effect to your dining room.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Molded Plastic
- Finish: Blue
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Plastic |
| Finish | Blue |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 14.5" |
| Color | Blue |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 23"W x 21.5" D x 32"H |
| Model Number | EEI-1451-BLU |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1451-BLU | Side Chair | 23"L x 21.5"W x 32"H Seat Height 17.5" | $83.00 |
Products You May Like
Spindle EEI-1494-ORA Orange Transitional Dining Side Chair -
Price: $101.25
Betmar by Homelegance Dining Side Chair 5178BRS Set of 2 -
Price: $149.99
Regent EEI-2223-GRN Kelly Green Fabric Dining Side Chair -
Price: $158.25
Ashley - Whitesburg D583-02 Two Tone Dining Chair (Set of 2) -
Price: $122.99
Holcroft by Furniture of America CM3600SC Arm Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Havana by Furniture of America CM3859SC Chair Set of 2 -
Price: $249.99



