
Price: $159.75
Product ID : EEI-1594-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A modern look that makes you stop and stare. High end look for a price that won't break the bank.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Vinyl/Aluminum
- Finish: White/Black
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Vinyl/Aluminum |
| Finish | White/Black |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 21"W x 20" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-1594-BLK |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1594-BLK | Side Chair | 21"L x 20"W x 32.5"H Seat Height 19.5" | $159.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Perdure EEI-811-BLK Black Vinyl Dining Side Chair -
Price: $96.00
Promenade EEI-2028-GME Gunmetal Dining Side Chair -
Price: $98.25
Crawford by Homelegance 5546S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Rosalina by Furniture of America CM3878SC Chair Set of 2 -
Price: $329.99
Regent EEI-2223-BRN Brown Fabric Dining Side Chair -
Price: $150.25



