
Price: $158.00
Product ID : EEI-115-GRY
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A modern clean look with swivel function. Perfect for contemporary loft that needs some seating.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Fabric/Aluminum
- Finish: White/Grey
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Fabric/Aluminum |
| Finish | White/Grey |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 12.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 19"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-115-GRY |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-115-GRY | Side Chair | 19"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $158.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Kathleen by Furniture of America CM3761SC Chair Set of 2 -
Price: $229.99
Curvy EEI-557-BLU Blue Slat Back Dining Side Chair -
Price: $78.25
Schoten by Furniture of America CM3450SC Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Catalonia by Homelegance 1824A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $369.99
Lowry 102792 Dining Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Ashley D357-04 Charrell Dining Chair Set of 2 in Black -
Price: $119.99



