
Price: $221.00
Product ID : EEI-553-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Clear legs support a decorative fabric seat with flowery design. A modern look with a look that will give your home a happy warm feeling.
- Includes: 1 Chair
- Materials: acrylic framework and fabric upholstry
- Finish: Floral Upholstry
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Acrylic/Fabric |
| Finish | Floral Print |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Yes Assembly |
| Chair Back Height | 10.5" |
| Color | Floral |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 20.5"W x 19" D x 29.5"H |
| Model Number | EEI-553-CLR |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-553-CLR | Side Chair | 20.5"L x 19"W x 29.5"H Seat Height 19" | $221.00 |
Products You May Like
Walsh 102776 Dining Chair Set of 2 -
Price: $89.99
Penelope by Furniture of America CM3546SC Chair Set of 2 -
Price: $124.99
Onofre by Homelegance Dining Arm Chair 5517A Set of 2 -
Price: $169.99
Viscount EEI-2227-LGR Light Grey Fabric Parson Dining Side Chair -
Price: $146.25
Keegan by Homelegance 2546A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $199.99



