
Price: $74.75
Product ID : EEI-179-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Flashy support design with smooth black finish seat. The legs have plastic non marking feet attached to them so you don't have to worry about scratching your floor.
- Materials:Metal/ABs Plastic
- Finish: Black/Chrome
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal/ABs Plastic |
| Finish | Black/Chrome |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-179-BLK |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-179-BLK | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $74.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Clawson EEI-214 Walnut and Black Dining Side Chair -
Price: $157.75
Manessier 105073 Dining Chair Set of 4 -
Price: $549.99
Oratorio by Homelegance 5562S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $399.99
Regent EEI-2223-WHE Wheatgrass Fabric Dining Side Chair -
Price: $158.25
Georgia by Furniture of America CM3089SC Chair Set of 2 -
Price: $239.99
Levine 100353 Dining Chair Set of 2 -
Price: $209.99



