
Price: $102.75
Product ID : EEI-122-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Injection molded sturdy polycarbonate makes this chair sturdy and durable. Perfect for elegant setting, and client meet up areas.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Sturdy Polycarbonate
- Finish: Clear
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Polycarbonate |
| Finish | Clear |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 16.5" |
| Color | Clear |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 18"W x 15" D x 35.5"H |
| Model Number | EEI-122-CLR |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-122-CLR | Side Chair | 18"L x 15"W x 35.5"H Seat Height 19" | $102.75 |
Products You May Like
Mattawa by Homelegance Brown Finish Dining Side Chair 5518S Set of 2 -
Price: $159.99
Clawson EEI-214 Natural Wood and White Dining Side Chair -
Price: $157.75
Curvy EEI-557-BLU Blue Slat Back Dining Side Chair -
Price: $78.25
Wyndmere by Furniture of America CM3186CH-SC Chair Set of 2 -
Price: $319.99
Casper EEI-121BLK Black Stackable Dining Arm Chair -
Price: $109.75
Ernie EEI-537-WHI Wood/Metal Dining Side Chair with White Seat -
Price: $69.00







