
Price: $81.25
Product ID : EEI-1772-WHI-GRY
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A sleek design with round patterns found throughout the chair. Open sides allow you to easy get in and out of the chair.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Molded Plastic/Fabric
- Finish: White/Gray
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Plastic |
| Finish | White/Gray |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 13" |
| Color | White/Gray |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 21.5"W x 17.5" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-1772-WHI-GRY |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1772-WHI-GRY | Side Chair | 21.5"L x 17.5"W x 32.5"H Seat Height 19.5" | $81.25 |
Products You May Like
Kalawao by Furniture of America CM8310WH-SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $109.99
Glen Cove By Scott Living 107982 Dining Chair Set of 2 -
Price: $334.00
Griselda by Furniture of America CM3136SC Chair Set of 2 -
Price: $165.99
Garrison by Furniture of America CM3751AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Regent EEI-2223-GRA Granite Fabric Dining Side Chair -
Price: $149.25



