
Price: $325.00
Product ID : 107773
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of
Features
- Material: Wood/Metal
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Wood/Metal |
| Finish | Natural Honey/Antique Black |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18.25" |
| Color | Natural Honey/Antique Black |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 70.75"W x 15.75" D x 18.25" H |
| Model Number | 107773 |
| Seating Height | 19.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107773 | Bench | 70.75"W x 15.75"D x 18.25"H Seat Height 18.25" | $325.00 |
Products You May Like
Britney by Acme 17069 Bench -
Price: $85.99
Payson III by Furniture of America CM3342BN-BR Bench -
Price: $139.99
Hillsview I by Furniture of America CM3916BN Bench -
Price: $104.99



