
Price: $99.99
Product ID : CM3324BK-BBN
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bench is sold individually with FREE shipping direct to you! The Sania II rustic bar height bench is upholstered in a ivory linen like fabric and accented with a nail head trim.
- Material: Fabric/Wood
- Bar Bench
- Bar Height
Features:
| Style | Rustic |
| Material | Fabric/Wood |
| Finish | Ivory/Antique Black |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 31" |
| Color | Ivory/Antique Black |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 44"W x 16" D x 31"H |
| Model Number | CM3324BK-BBN |
| Seating Height | 31" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3324BK-BBN | Set of 1 | 44"W x 16" D x 31"H | $99.99 |
Products You May Like
Willoughby by Magnussen D4209-79 Bench -
Price: $399.99
Phyllis by Furniture of America CM3339DK-BN Bench -
Price: $85.99
Sania II by Furniture of America CM3324BK-PBN Counter Height Bench -
Price: $109.99
BC2826 Cutler By Southern Enterprises Storage Bench -
Price: $144.99
Boulder I by Furniture of America CM-BN3870BK Bench -
Price: $99.99
Marshall by Furniture of America CM3564GY-BN Bench -
Price: $239.99



