
Price: $119.99
Product ID : CM3133BN
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This cottage style becnh is finished in a antique cherry and upholstered in a padded fabric.
Features
- Material: Fabric/Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Traditional |
| Material | Fabric/Wood |
| Finish | Antique Cherry |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18.50" |
| Color | Antique Cherry |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 56"W x 16" D x 18.50" H |
| Model Number | CM3133BN |
| Seating Height | 18.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3133BN | Bench | 56"W x 16"D x 18.50"H Seat Height 18.50" | $119.99 |
Products You May Like
Wallace by Acme 71438 Bench -
Price: $67.99
Dickson II by Furniture of America CM3187PBN Counter Height Bench -
Price: $159.99
Frowyk by Furniture of America CM-BN6059 Accent Bench -
Price: $139.99
Carondelet Brown A3000173 by Ashley Bench -
Price: $149.99
Genoa 104913 Dining Bench -
Price: $189.99
Keller 100563 Dining Bench -
Price: $119.99



