
Price: $159.99
Product ID : 107223
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Rustic Vintage |
| Material | Wood |
| Finish | Vintage White Oak |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 17.75" |
| Color | Vintage White Oak |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 59.75"W x 15.75" D x 17.75" H |
| Model Number | 107223 |
| Seating Height | 17.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107223 | Bench | 59.75"W x 15.75"D x 17.75"H Seat Height 17.75" | $159.99 |
Products You May Like
Marshall by Furniture of America CM3564BN Bench -
Price: $239.99
Paulina II by Acme 74668 Bench -
Price: $139.99
Kortrijk III by Furniture of America CM3341BN-DG Bench -
Price: $139.99
Bahamas by Furniture of America CM3427PC-T Counter Height Bench -
Price: $349.99
BC4871 Javu By Southern Enterprises Storage Bench -
Price: $168.99



