
Price: $109.99
Product ID : 107704
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
The Otero bench is crafted in a dark brown finished and upholstered in black leatherette.
- Includes: 1 Bench
- Sold individually
- Materials: Wood/Leatherette
- Finish: Dark Brown/Black leatherette
Features:
| Style | Casual |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Dark Brown/Black leatherette |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" |
| Color | Dark Brown/Black leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 48" W x 16.50" D x 18"H |
| Model Number | 107704 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107704 | Bench | 48"L x 16.50"W x 18"H Seat Height 18" | $109.99 |
Products You May Like
Colette by Furniture of America CM3562BN Bench -
Price: $219.99
BC6014 Renwick By Southern Enterprises Decorative Bench -
Price: $168.99
Carondelet Brown A3000173 by Ashley Bench -
Price: $149.99
Ashley - Berringer D199-00 Rustic Brown Bench -
Price: $59.99
BC1742 Marilyn by Southern Enterprises Small Space Bench -
Price: $98.99
Marshall by Furniture of America CM3564GY-BN Bench -
Price: $239.99



