
Price: $98.99
Product ID : BC9229R
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
This contemporary, dark espresso bench is a stylish seating addition or coffee table alternative. The minimalist slat construction is functional that can adapt with multiple uses, which is why this bench makes the perfect cocktail table for your house, apartment, or loft. The open space created below is perfect for baskets or pillows.
- Material: Solid wood
- Contemporary style
- Dining height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Solid wood |
| Finish | Rustic |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18" D |
| Color | Full-bodied, dark espresso |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 40" W x 18.25" D x 16.25" H |
| Model Number | BC9229R |
| Seating Height | 18" D |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC9229R | Bench | 40" W x 18.25" D x 16.25" H Seat Height 18" D | $98.99 |
Products You May Like
A3000076 Brooklee By Ashley Accent Bench -
Price: $173.99
Britney by Acme 17069 Bench -
Price: $85.99
Genoa 104913 Dining Bench -
Price: $189.99
BC1742 Marilyn by Southern Enterprises Small Space Bench -
Price: $98.99
Farmhouse by Acme 02864NW Bench -
Price: $59.99



