
Price: $154.99
Product ID : BC3044
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
This country oak bench provides three convenient drawers to stash away anything from gloves to your dog's leash and toys. This storage bench has traditional vertical slat back and sides. This three-drawer bench adds storage and creates the perfect entryway accent.
- Material: MDF / Pine
- Craftsman style
- Dining height
Features:
| Style | Craftsman |
| Material | MDF / Hardwood, Veneer |
| Finish | Natural |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 36" H |
| Color | Country Oak |
| Furniture Pattern | Solid / Natural |
| Dimensions | 40" W x 19.5" D x 36" H |
| Model Number | BC3044 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC3044 | Bench | 40" W x 19.5" D x 36" H Seat Height 18" H | $154.99 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Genoa 104913 Dining Bench -
Price: $189.99
Maxwell 107033 Dining Bench -
Price: $79.99
Payson I by Furniture of America CM3342LV-GY Bench -
Price: $199.99
Foxville by Furniture of America CM3914BN Bench -
Price: $115.99
Hillsview I by Furniture of America CM3916BN Bench -
Price: $104.99



