
Price: $79.99
Product ID : 107033
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! Upholstered button tufted top with wood base and legs offer a two tone look.
Features
- Material: Wood/Leatherette
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Golden Brown/Dark Brown Leatherette |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19.75" |
| Color | Golden Brwon/Dark Brown Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 58.75"W x 14.25" D x 19.75" H |
| Model Number | 107033 |
| Seating Height | 19.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107033 | Bench | 58.75"W x 14.25"D x 19.75"H Seat Height 19.75" | $79.99 |
Products You May Like
Claudia by Acme 71723 Counter Height Bench -
Price: $139.99
Atwater By Scott Living 107725 Dining Bench -
Price: $334.00
Einar by Furniture of America CM-BN6058GY-L Accent Bench -
Price: $219.99
Kortrijk I by Furniture of America CM3341LV-BR Bench -
Price: $199.99
Einar by Furniture of America CM-BN6058BG-S Accent Bench -
Price: $189.99
Finn by Furniture of America CM-BN6069GY Accent Bench -
Price: $199.99



