
Price: $118.99
Product ID : BC2721
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
The Beckett Bench adorns two-tone burnt oak and citrine. It's low profile fits over storage bins without crowding your small space atmosphere. It has a clean and linear silhouette.
- Material: MDF, veneer, iron tube
- Contemporary style
- Dining height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | MDF, rubberwood veneer, powder-coated metal tube, iron plate |
| Finish | Vibrant |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" H |
| Color | Burnt oak w/ citrine |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 46" W x 16" D x 16" H |
| Model Number | BC2721 |
| Seating Height | 16" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC2721 | Bench | 46" W x 16" D x 16" H Seat Height 16" H | $118.99 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Dover by Furniture of America CM3326WC-BN Bench -
Price: $98.99
Farmhouse by Acme 02864N Bench -
Price: $59.99
Hillsview I by Furniture of America CM3916BN Bench -
Price: $104.99
New Ross by Furniture of America CM3343LV-GY Bench -
Price: $199.99
BC9318R Southern Enterprises Bench w/ Rattan Baskets - Black -
Price: $167.99



