
Price: $299.99
Product ID : D4209-80
Manufacturer: Magnussen
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material: Pine Solids
- Pine
- Weight capacity: 200 lbs
- Dining Height
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Pine |
| Finish | Pine |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 40" |
| Color | Pine |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 21" W x 19" D x 40" H |
| Model Number | D4209-80 |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D4209-80 | Pair of Counter Height Chairs (2) | 21"L x 19"W x 40"H Seat Height 24" | $299.99 |
Products You May Like
Ashley - Pinnadel D542-024 Metal 24" Barstool (Set of 4) -
Price: $179.99
Ashley - Porter D697-424 Rustic Brown Swivel 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $249.99
Ashley - Pinnadel D542-030 Metal 30" Barstool (Set of 4) -
Price: $179.99
Ashley - Kavara D469-323 Wood/Metal 24" Double Counter Bench -
Price: $129.99
Ashley - Moriann D608-424 Wing Back 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $269.99
Ashley - Glosco D548-024 Two Tone Wood 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $129.99



