
Price: $249.99
Product ID : D697-424
Manufacturer: Ashley
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
The Porter bar stool has a 360-degree swivel. Tapered and flared with beautiful lines, cherry tone rustic finished frame w/ brown faux leather upholstery. (2) Barstools delivered to your door for $289.99 FREE shipping.
- Includes: 2 Swivel Bar Stools
- Sold in sets of (2) only
- Materials: Wood / Leatherett
- Finish: Rustic Brown Cherry Tone
Features:
| Style | Rustic |
| Material | Wood / Leatherette |
| Finish | Rustic Brown |
| Chair Type | Swivel Bar Stool |
| Set Size | 2 Barstools |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 42" |
| Color | Rustic Brown |
| Furniture Pattern | Black Faux Leather |
| Dimensions | 19" W x 22" D x 42"H |
| Model Number | D697-424 |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D697-424 | Bar Stool | 19"L x 22"W x 42"H Seat Height 24" | $249.99 |
Products You May Like
Ashley - Moriann D608-430 Wing Back 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $269.99
Ashley - Pinnadel D542-224 Wood/Metal Swivel 24"Barstool (Set of 2) -
Price: $119.99
BC1125 Brookshire by Southern Enterprises Swivel Counter Stool -
Price: $88.99
Ashley - Moriann D608-624 Metal Upholstered Swivel 24" Barstool -
Price: $119.99
Ashley - Challiman D307-130 Rustic Brown 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $74.99



