
Price: $239.99
Product ID : 100265
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool are sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This contemporary chrome bar stool is made with clear acrylic.
Features
- Material: Acrylic/Chrome
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Modern |
| Material | Acrylic/Chrome |
| Finish | Clear/Chrome |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 46" |
| Color | Clear/Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17"W x 18.50" D x 40"H |
| Model Number | 100265 |
| Seating Height | 24.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100265 | Set of 2 | 17"W x 18.50"D x 40"H Seat Height 24.50" | $239.99 |
Products You May Like
Milton 102857 Bar Stool Set of 2 -
Price: $115.99
Southland by Furniture of America CM-BR6104EX-24 Bar Stool -
Price: $129.99
Ashley Valebeck Brown/Black D546-224 Barstool Set of 2 -
Price: $129.99
Poundex F1562 White Contemporary Bar Height Chair -
Price: $74.99
GLoria EEI-579-RED Red Modern Wave Barstool -
Price: $66.75



