
Price: $66.75
Product ID : EEI-579-RED
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Simple and smooth design with a sturdy frame. The red adds a little color to your room without overtaking it.
- Materials: Leatherette, Metal
- Finish: Red, Chrome
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Leatherette, Metal |
| Finish | Red, Chrome |
| Chair Type | Barstool |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 3" |
| Color | Red |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 16"W x 15" D x 25.5-33.5"H |
| Model Number | EEI-579-RED |
| Seating Height | 22.5-30.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-579-RED | Barstool | 16"L x 15"W x 25.5-33.5"H Seat Height 22.5-30.5" | $66.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Poundex F1558 Red Contemporary Bar Height Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Camila by Acme 96747 Swivel Adjustable Stool -
Price: $81.99
Coaster Rec Room 120020 Swivel Bar Stool in Bronze -
Price: $99.99
Camila by Acme 92421 White & Walnut Finish Counter Height Stool -
Price: $114.99
Coaster Rec Room 101919 Swivel Bar Stool Set of 2 -
Price: $159.99
Kori by Furniture of America CM-BR6152BR Adjustable Bar Stool -
Price: $85.99



