
Price: $139.99
Product ID : 106362
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material:Wood/Fabric
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Rustic Vintage |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Rustic Pecan/Grey Fabric |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Rustic Pecan/Grey Fabric |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 20.25"W x 22.25" D x 39" H |
| Model Number | 106362 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 106362 | Pair of Chairs (2) | 20.25"W x 22.25"D x 39"H Seat Height 19" | $139.99 |
Products You May Like
Regent EEI-2223-AZU Azure Fabric Dining Side Chair -
Price: $151.25
Bustamante 107642 Dining Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Fathom EEI-620-NAT Natural Finish Wood Dining Side Chair -
Price: $138.25
Holcroft by Furniture of America CM3600SC Arm Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Michonne 105502 Dining Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Izzy by Furniture of America CM3384BK-SC Chair Set of 2 -
Price: $209.99



