
Price: $299.99
Product ID : D469-62
Manufacturer: Magnussen
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material: Linen/Wood
- Industrial Inpsired
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Wood/Linen |
| Finish | Natural Finish |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Natural Finish |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 21" W x 20" D x 39" H |
| Model Number | D2469-62 |
| Seating Height | 18.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D2469-62 | Pair of Chairs (2) | 21"L x 20"W x 39"H Seat Height 18.50" | $299.99 |
Products You May Like
Louanna 104843 Dining Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Urbana by Homelegance Brown Finish Bench 2515-13 Set of 1 -
Price: $129.99
Aloft EEI-1806 Brown Transitional Dining Arm Chair -
Price: $226.00
Ashley - Berringer D199-01 Hickory Dining Chair (Set of 2) -
Price: $94.99
Roxo by Furniture of America CM3729SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $199.99
Savion by Homelegance 5494A Dining ArmChair -
Price: $169.99



